MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  poniedziałek 26 lutego 2018r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

currant 896233 340Komornik sądowy Jacek Podkamienny z Leżajska prowadzi postępowanie egzekucyjne z majątku nieruchomego małżonków P. Jest to kilka działek (łącznie o pow. 4,84 ha) o różnym przeznaczeniu, dom mieszkalny, obora, garaż, budynek warsztatowy, kurnik, stodoła, drugi dom mieszkalny i kilka hektarów plantacji czarnej porzeczki. Całość w 2014 roku została wyceniona przez biegłego na 488.588 zł

 

Czytelnicy uważają, że nieruchomość jest o wiele więcej warta. W dodatku, od wyceny minęły już 3 lata. Poprosili redakcję, by ustaliła, gdzie może być błąd w wycenie.

 

W artykułach:

Pierwsze zaskakujące ustalenia w sprawie leżajskiej. Działka budowlana wyceniona jako rolna, a wierzycielem jest lichwiarz

 

Kolejne zaskakujące ustalenia w sprawie leżajskiej

 

przedstawiłem wstępne uwagi do sporządzonej przez biegłego sądowego wyceny nieruchomości. W pewnych elementach chyba wręcz skandalicznej wyceny, gdyż np. działki z przeznaczeniem pod zabudowę zostały wycenione jako rolne. Biegły nie sprawdził nawet miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (MPZP).

 

Wczoraj otrzymałem informację, że zaplanowana na dzień 8 czerwca br. licytacja została zniesiona przez Sąd w Leżajsku. Sąd uczynił to w ramach nadzoru nad pracą komornika (a nie jako zabezpieczenie skargi złożonej przez czytelników, bo był taki wniosek do skargi).

 

 

 

Cdn.

JW

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY