MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  poniedziałek 19 lutego 2018r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

question mark 2525248 340Komornik sądowy Sławomir Hubar z Nakła nad Notecią prowadzi egzekucję z nieruchomości położonej w tej miejscowości. Jest to kamienica poniemiecka z kilkoma lokalami mieszkalnymi i wydzielonym lokalem handlowym oraz zabudowaniami gospodarczymi

 

Biegła powołana przez komornika wyceniła w lipcu 2015r. nieruchomość na 676.400 zł. Czytelnik, pan Marek, zaskarżył dokonany przez komornika opis i oszacowanie nieruchomości. W skardze zarzucił, że nieruchomość nie została wyceniona zgodnie z art. 948 kpc (jest tylko podana wartość całości), że wartość lokalu handlowego winna być ustalona podejściem dochodowym. Wskazał także, że w operacie szacunkowym brak jest wskazania lokalizacji nieruchomości porównawczych, co uniemożliwia mu weryfikację poprawności operatu.

 

Do komornika wystąpił o podanie tych lokalizacji. Komornik odmówił. Z kolei sądy dwóch instancji oddaliły jego skargę wskazując w uzasadnieniach odmownych postanowień, jaką to nienaganną wycenę dokonała biegła.

 

Pan Marek ustalił jednak lokalizacje nieruchomości porównawczych przyjętych przez biegłą. Przesłał redakcji zdjęcia tych nieruchomości oraz ich podstawowe dane. Poprosił redakcję o przyjrzenie się tej nienagannej wycenie.

 

Sprawą się zajmę.

 

 

 

JW

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY