MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  poniedziałek 23 kwietnia 2018r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

młotekZatrzymanych 13 osób, tymczasowe aresztowania oraz blisko 50 zarzutów – to efekt pracy policjantów z Wydziału do walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. Mieszkańcy kilku województw podejrzani są o udział między innymi w tzw. zmowach przetargowych podczas licytacji komorniczych

 

Policjanci nabrali podejrzeń co do prawidłowości przetargów prowadzonych na terenie województwa opolskiego i województw ościennych. Na podstawie zgromadzonych dowodów funkcjonariusze zatrzymali 13 osób mogących mieć związek z tym procederem. Wszyscy to mieszkańcy województw opolskiego, śląskiego i wielkopolskiego w wieku od 26 do 69 lat.

 

Zdaniem śledczych ich działanie miało polegać na wchodzeniu w porozumienie między sobą oraz innymi licytantami podczas licytacji komorniczych odbywających się w sądach rejonowych. Osoby te także miały utrudniać i udaremniać przetargi publiczne i tym samym działać na szkodę wielu osób, a także Skarbu Państwa. Policjanci podejrzewają również, że osoby te wymuszały na zainteresowanych przedmiotem licytacji, odstąpienie od niej, bądź nie podbijanie ceny wywoławczej - grożąc im.

 

Podczas przeszukań mieszkań funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 160 000 złotych, komputery, telefony komórkowe oraz obszerną dokumentację związaną z przetargami. Zebrane dowody pozwoliły na przedstawienie blisko 50 zarzutów, w tym m.in. wymuszeń rozbójniczych oraz działania w zorganizowanej grupie przestępczej polegającej na zmowach przetargowych.

 

Na wniosek prokuratora oraz naczelnika Wydziału d/w z Korupcją KWP w Opolu - Sąd Rejonowy w Opolu tymczasowo aresztował na 3 miesiące dwóch z zatrzymanych. 11 osób otrzymało zakaz opuszczania kraju oraz dozór policyjny. Teraz zatrzymanym oprócz kar więzienia grożą również wysokie kary grzywny.

 

Osoby, które mogły zostać pokrzywdzone działalnością grupy proszone są o kontakt z policjantami prowadzącymi sprawę po numerem telefonu 77 422 22 79.

 

Śledczy prowadzący sprawę przewidują dalszy jej rozwój. Nie wykluczają też kolejnych zatrzymań. Działania nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Opolu.

 

 

 

LS

Policja

 

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY