MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  poniedziałek 29 maja 2023r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

question palący znak zapytaniaINTERWENCJA

Komornik sądowy Tadeusz Matusiak zlicytował działkę czytelnika, położoną tuż przy granicy miasta - Nakło nad Notecią. Biegły wycenił działkę o pow. 2,61 ha na 149.000 zł

 

Podczas licytacji działka została sprzedana za... 620.000 zł. Czytelnik złożył w sierpniu zeszłego roku skargę na wycenę nieruchomości. Wręcz napisał w niej, że wartość gruntów we wsi Bielawy - to minimum 200.000 zł/ha. Miał więc świętą rację.

 

Czytelnik nie wie, jak zakończyła się sprawa skargi na opis i oszacowanie. Powstają także zasadne pytania: ile warte są wyceny sporządzane na potrzeby egzekucji komorniczych, i czy to jest właściwy nadzór sądu nad egzekucją z nieruchomości i czynnościami podejmowanymi przez komornika.

 

Postaramy się znaleźć odpowiedzi na wątpliwości czytelnika.

 

 

Aktualizacja: 19 marca. Niebywały skandal 

  

 

Komentarz

 

Pismem z 24 lutego prezes sądu odpowiedział na zadane przez nas pytania. Potwierdzone zostały ustalenia redakcji co do wyceny nieruchomości, skargi czytelnika na opis i oszacowanie oraz to, za ile sprzedano nieruchomość.

 

Z opisanej sprawy wyłania się niebywały skandal, i to w kilku wymiarach.

Po pierwsze, wycena nieruchomości sporządzona przez biegłego okazała się nic niewarta.

 

Po drugie, czytelnik złożył w pełni zasadną skargę na opis i oszacowanie. Wskazał w niej prawie bezbłędnie, jaką realną wartość ma nieruchomość. Prosił w niej, aby wycena została sprawdzona przez federację rzeczoznawców (tylko ona może ocenić operat). Skarga ta jednak została oddalona, jak i wniosek o opinię federacji. To pokazuje tylko, ile warte są niektóre orzeczenia sądów. W tym wypadku, postanowienie oddalające skargę czytelnika to... (i tu proszę sobie wpisać dowolne skojarzenie).

 

Po trzecie, prezes wyraźnie napisał, że ani biegła, ani sędzia nie poniosą za tak skandaliczną sprawę żadnych konsekwencji.

 

cdn.

 

 

 

JW

foto: Pixabay

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY