MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  środa 26 czerwca 2019r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

laughter 995213 340INTERWENCJA

Komornik Marek Polański z Warszawy prowadzi egzekucję z majątku pana Roberta, między innymi z mieszkania. Wycena jest jednak z 2015r. Czytelnik wniósł więc o sporządzenie dodatkowego opisu i oszacowania nieruchomości. Do wniosku z dnia 8 kwietnia br. dołączył wydruki z Rejestru cen i wartości nieruchomości potwierdzające znaczący wzrost cen mieszkań w ostatnich latach

Postanowieniem z dnia 20 kwietnia komornik oddalił wniosek pana Roberta.

Tak to uzasadnił:

"Wobec czego przedstawienie danych transakcji z Rejestru cen, w których ceny mieszkań kreowane są przez sprzedającego, kierującego się niejednokrotnie odrębnymi czynnikami, zależnie od sytuacji w jakiej się znajduje, w ocenie komornika nie jest właściwe".

 

Czytelnik zupełnie nie rozumie tej argumentacji. Poprosił redakcję o wyjaśnienie słów komornika.

 

Sprawą się zajmę. Muszę jednak zaznaczyć, że nie wiem, co komornik chciał tym zdaniem przekazać. Z grubsza to zdanie jest bowiem pozbawione sensu, gdyż cena transakcyjna ustalona jest wspólnie przez zbywcę i nabywcę nieruchomości. Inaczej do transakcji nie dojdzie. W Rejestrze cen i wartości nieruchomości odnotowywane są tylko dane z aktów notarialnych. Nie są to więc z pewnością ceny ofertowe.

 

 

 

JW

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY