MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  wtorek 7 lipca 2020r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

question mark 2123967 340 1INTERWENCJA

8 października w kancelarii komornika sądowego Tomasza Adamskiego ma być przeprowadzona licytacja nieruchomości, której właścicielem jest spółka z Warszawy. Spółka od końca 2010 roku nie ma zarządu


W sądzie rejestrowym taka informacja jest widoczna od 21.11.2012 r. Komornik wszczął egzekucję w 2013 roku, operat szacunkowy nieruchomości jest z 2014r., komornik zawiesił egzekucję w 2017r. W latach 2013-2017 nie było zarządu spółki oraz kuratora. Od niedawna kuratorem spółki jest Wojciech Tobor.

 

Więcej na ten temat:

Tobor: Grzecznościowo podjąłem się funkcji bycia kuratorem

 

Wątpliwości prawne mnożą się, czyli ciąg dalszy sprawy egzekucyjnej z Tarnowskich Gór

 

Komornik Adamski przesłał wyjaśnienia. Prezes Sądu Rejonowego w Tarnowskich Górach również, ale...

 

Nieaktualne ceny

Kłopoty spółki wynikają z niespłaconego kredytu, którego spłatę poręczyli małżonkowie Z. z Tarnowskich Gór. W ramach tego samego postępowania (Km), co wobec spółki, komornik licytuje teraz ich dom. Małżonkowie są więc zainteresowani w tym, by nieruchomość spółki nie została sprzedana po niskiej, nieaktualnej wycenie. Są przekonani, że jeśli nabywca zapłaciłby za nieruchomość wg dzisiejszych cen, to dług byłby w całości spłacony i egzekucja z ich domu byłaby umorzona.

 

Pełnomocnik poręczycieli przesłał redakcji informację ze spotkania z kuratorem. Napisał między innymi, że "kurator wie, że ceny wskazane w operacie są znacznie zaniżone, że zdaje sobie sprawę, że na tym terenie cena gruntu waha się w przedziale 120-150 zł/m2". Kurator miał stwierdzić podczas tego spotkania, że taki wniosek "może w sumie napisać".
W wycenie z 2014 roku m2 działki został oszacowany tylko na 49,35 zł.

 

Pełnomocnik przekazał dzień później kuratorowi dane dotyczące aktualnych cen.

Wniosek o dodatkową wycenę do tej pory nie został jednak złożony, o czym wczoraj redakcję poinformował pełnomocnik małżonków Z.

 

 

 

JW

foto: Pixabay

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY