MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  wtorek 2 czerwca 2020r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

question mark 2492009 340INTERWENCJA

Jacek Bogiel, komornik sądowy przy Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Woli, prowadzi od 2013 roku egzekucję atrakcyjnego mieszkania w stolicy. Wycena mieszkania jest z początku 2014 roku, a oparta jest na cenach z lat poprzednich. Biegły wycenił m2 mieszkania na 6.767 zł

 

Obecnie za podobnie położone i wykończone mieszkanie trzeba zapłacić około 8.000 zł/m2. Tak twierdzą dłużniczka oraz nowy właściciel mieszkania (zmiana własności nastąpiła podczas egzekucji). Komornik otrzymał stosowne wnioski od stron o sporządzenie dodatkowego opisu i oszacowania. Do wniosków zostały dołączone dane z aktów notarialnych sprzedaży podobnych mieszkań w 2018r. - na poparcie obecnych cen.

 

Komornik jednak już trzykrotnie odmówił sporządzenia dodatkowego opisu i oszacowania. Ostatnie jego postanowienie jest z datą 6 czerwca br. Odmowę komornik skwitował tylko jednym zdaniem: "Nie stwierdziłem istotnych zmian w stanie nieruchomości".

 

Czytelnicy podejrzewają, że ktoś mógł sobie upatrzyć ich mieszkanie. Chcą, by redakcja wyjaśniła, dlaczego komornik nie chce sporządzić dodatkowego opisu i oszacowania nieruchomości. I czy komornik przypadkiem nie postępuje niezgodnie z prawem.

 

 

 

JW

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY