MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  środa 21 sierpnia 2019r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

house 3664320 340Prokuratura Okręgowa w Gliwicach skierowała do Sądu Okręgowego w Gliwicach Ośrodka zamiejscowego w Rybniku akt oskarżenia przeciwko dziewięciu osobom oskarżonym o udaremnienie i utrudnianie przetargów związanych z nieruchomościami. Zarzucono im popełnienie łączenie 28 przestępstw. Część została oskarżonych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej

 

Prokuratura Okręgowa w Gliwicach ustaliła, że oskarżeni dopuścili się przestępstw podczas licytacji nieruchomości, prowadzonych przez komorników sądowych w trybie egzekucji cywilnej. Działali w okresie od 2014 do 2017 roku.

Oskarżeni oferowali osobom biorącym udział w licytacji pieniądze, w zamian za odstąpienie przez te osoby od czynnego udziału w licytacji. Następnie dokonywali zakupu licytowanych nieruchomości po cenach wywoławczych, co odbywało się ze szkodą dla właścicieli i wierzycieli.

 

Ponadto prokuratorzy zarzucili oskarżonym powoływanie się na wpływy w instytucjach państwowych odpowiedzialnych za przeprowadzenie licytacji. Oskarżeni pośredniczyli w załatwianiu w tych urzędach spraw w postaci udaremnienia przeprowadzenia licytacji.

 

Nieruchomości, których dotyczy postępowanie znajdowały się na terenie Jastrzębia Zdroju, Gliwic i Dąbrowy Górniczej.

 

Czyny zarzucone oskarżonym z art. 305 par. 1 kodeksu karnego zagrożone są karą pozbawienia wolności do lat 3.

 

 

 

LS

Prokuratura Krajowa

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY