MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  środa 24 kwietnia 2019r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

person 110305 340INTERWENCJA

Czytelnik, pan Piotr otrzymał od komornika sądowego Marcina Kurkowskiego z Poznania wezwanie do opróżnienia lokalu (domu wielorodzinnego). Komornik dał mu 14 dni na wyprowadzenie się

 

Czytelnik może dobrowolnie wyprowadzić się do lokalu, jeśli takim dysponuje. Pan Piotr jednak nie ma takiego miejsca, gdzie może zamieszkać.

Jeśli czytelnik dobrowolnie by się nie wyprowadził, to 5 lipca komornik miał przeprowadzić eksmisję do lokalu tymczasowego wskazanego mu przez pełnomocnika wierzyciela. Wierzycielem jest Getin Noble Bank SA (to on chce eksmisji), a pełnomocnikiem banku wrocławska spółka z o.o. Masta. Wskazany został lokal tymczasowy znajdujący się przy jednej z głównych ulic w Złotym Stoku.

 

Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie pewne zaskakujące, fakty. Pierwszy to taki, że czytelnik otrzymał wezwanie komornika do opróżnienia lokalu listem zwykłym. Drugi, że pod wskazanym adresem w Złotym Stoku znajduje się hotel. Rozmawiałem z właścicielką hotelu. Nic nie wie o jakiejś eksmisji. Co więcej, w lipcu cały hotel jest wynajęty dla grupy sportowej.

 

Więcej:

Szykuje się dziwna eksmisja w wykonaniu komornika Marcina Kurkowskiego z Poznania. W tle firma Masta

 

 

Marek Grzelak, rzecznik prasowy Izby Komorniczej w Poznaniu przesłał dzisiaj takie wyjaśnienia:

"Na podstawie informacji otrzymanych z Kancelarii, uprzejmie informuję, iż korespondencja w przedmiotowej sprawie została wysłana zarówno listem poleconym, jak i listem zwykłym. Korespondencja przesłana listem poleconym została odebrana 19 czerwca. Adres pomieszczenia tymczasowego został wskazany przez wierzyciela we wniosku egzekucyjnym.

Po wysłuchaniu Dłużnika, z uwagi na podniesione przez niego argumenty, a także w związku z wątpliwościami, co do pomieszczenia tymczasowego, czynności wyznaczone przez Komornika na 5 lipca 2018 zostały zniesione".

 

 

 

JW

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY