MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  wtorek 26 stycznia 2021r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

bullying 3096216 960 720W artykule Finał jeleniogórskiej afery - informowaliśmy, że opisana sprawa nie jest jedyną dotyczącą biegłej sądowej M.S.

 

Druga dotyczy wyceny działki, również wykonanej na zlecenie komornika sądowego. Biegła wyceniła działkę na 340.000 zł. Właściciel nieruchomości uważa, że jest to wycena zaniżona o ponad 110%. Inny rzeczoznawca wycenił ją bowiem na 732.000 zł.

 

Zostało złożone zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Co ciekawe, biegła przed wyceną sporządzoną na zlecenie komornika, chciała jako pośrednik sprzedać tę działkę, proponując znacznie wyższą kwotę, niż później opiewa jej wycena sporządzona na zlecenie komornika. Do sprzedaży miało dojść w wyniku zawarcia umowy prowizyjnej.

 

Do podpisania notarialnej umowy prowizyjnej sprzedaży działki nie doszło, gdyż nie zgodził się na to notariusz. Wskazał, że umowa nie jest korzystna dla właściciela działki, w szczególności wyłączność i poddanie się nieodwołalnej egzekucji co do konieczności zapłaty prowizji.

 

Dotarliśmy także do pisma z 29 czerwca br. prezesa Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze. Prezes informuje w nim, że wobec biegłej wszczęto postępowanie o zwolnienie z funkcji biegłego sądowego i by w związku z tym, nie zlecać jej wycen.

cdn.

 

 

 

JW

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY