MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  środa 2 grudnia 2020r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

stress 3853148 340 copyINTERWENCJA

Pan Adam przysłał nam postanowienie wydane przez komornika sądowego Tadeusza Matusiaka z Nakła nad Notecią. Postanowieniem tym komornik przyznał Krajowej Radzie Komorniczej wynagrodzenie za zamieszczenie na jej stronie internetowej ogłoszenia o terminie opisu i oszacowania nieruchomości

 

Na stronie KRK nie ma jednak cennika, który byłby podstawą naliczenia przez komornika wynagrodzenia.

 

Więcej na temat interwencji:

Gdzie można znaleźć cennik usług Krajowej Rady Komorniczej?

 

Wyjaśnienie problemu przysłało Ministerstwo Sprawiedliwości:

25 czerwca 2019 r., Krajowa Rada Komornicza podjęła uchwałę nr 2159/VI w sprawie ustalenia wysokości kosztów za zamieszczanie ogłoszeń wymaganych przepisami prawa. Na jej podstawie ustalono następujący koszt zamieszczenia ogłoszeń: obwieszczenie o licytacji ruchomości – 20 zł; obwieszczenie o opisie i oszacowaniu nieruchomości – 100 zł; obwieszczenie o licytacji nieruchomości – 100 zł; zawiadomienie o wszczęciu egzekucji ze statków morskich – 20 zł; obwieszczenie o licytacji statku morskiego – 100 zł.

 

Minister Sprawiedliwości mimo wyjaśnień Krajowej Rady Komorniczej zaskarżył uchwałę w całości do SN jako sprzeczną z prawem i wniósł o jej uchylenie. Podstawą wniosku był dowolny charakter przyjętych stawek za poszczególne obwieszczenia. 1 lipca 2020 r. SN uchylił uchwałę. Nie ma jeszcze odpisu uzasadnienia ww. wyroku.

 

 

 

JW

foto: Pixabay

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY