MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  czwartek 2 kwietnia 2020r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

question 1018843 1280INTERWENCJA

Małżonkowie Małgorzata i Jan M. mają gospodarstwo rolne koło Jędrzejowa (woj. świętokrzyskie). Kilka lat temu padli ofiarami oszustwa. Sprzedali 750 sztuk trzody chlewnej, większość pieniędzy z tej sprzedaży jednak do nich nie dotarła. Jak twierdzą, ktoś założył na nich konto bankowe, na które zostały przelane środki ze sprzedaży trzody. Sprawcy zostali ustaleni, trwają procesy karne

 

Sytuacja ta spowodowała, że rolnicy popadli w kłopoty finansowe. Komornik sądowy z Jędrzejowa licytuje ich majątek nieruchomy. Kilkuhektarowa działka została sprzedana podczas licytacji. Do przybicia jednak nie doszło, gdyż były spore zastrzeżenia do wyceny nieruchomości. Pan Jan poważnie w tamtym czasie zachorował, konieczna była transplantacja serca.

Przed operacją wystąpił do sądu w Jędrzejowie o przyznanie mu pełnomocnika z urzędu. Pismo napisał w osobie pojedynczej, pod nim podpisała się także pani Małgorzata, popierając ten wniosek. Pan Jan poinformował także sąd, iż idzie na operację i poprosił, aby do czasu jej zakończenia sprawa została zawieszona.

 

I nastąpiła głucha cisza sądowa, ale jak się okazało, tylko dla małżonków M. Kilka miesięcy temu zobaczyli bowiem na swojej działce tabliczkę informującą o chęci sprzedaży nieruchomości. Co ciekawe, cena sprzedaży była wielokrotnie wyższa, niż ta podczas licytacji.

 

Jak szybko ustalili w jędrzejowskim sądzie, doszło do przybicia i przesądzenia własności ich nieruchomości. Ponoć reprezentował ich pełnomocnik z urzędu. Pani Małgorzata napisała do sądu, aby przysłał jej wszystkie pisma w sprawie i przywrócił terminy do ich zaskarżenia. Sądy obu instancji odmówiły, argumentując, że miała pełnomocnika.

 

Małżonkowie uważają, że padli ofiarą oszustwa. Chcą, by redakcja wyjaśniła sprawę.

 

 

 

JW

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY