MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  piątek  22 marca 2019r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

door 1756960 340INTERWENCJA

Komornik sądowy Remigiusz Wierzbicki z Jeleniej Góry prowadzi egzekucję z majątku Moniki R. Między innymi jest to egzekucja z mieszkania znajdującego się w budynku położonym w centrum Szklarskiej Poręby

 

Mieszkanie o pow. ponad 90 m2 znajduje się na parterze budynku wielorodzinnego. Mieszkanie ma założoną księgę wieczystą, przynależy do niego garaż i piwnica (prawie 30 m2), a także udział (ponad 50%) w działce oraz w częściach wspólnych budynku.

Biegła Monika Siofer z Jeleniej Góry wyceniła to mieszkanie w czerwcu 2016 roku na kwotę 172.000 zł. Czytelniczka nie zgodziła się z tą wyceną i złożyła do sądu skargę. Podniosła w niej, że trzy lata wcześniej inny biegły, powołany przez komornika, wycenił to mieszkanie na 364.500 zł. Uważa, że taki spadek wartości nieruchomości jest tylko na papierze. W rzeczywistości ceny nieruchomości w Szklarskiej Porębie mają się dobrze.

 

Wątpliwości dotyczą nie tylko niskiej wyceny, ale także braku wyceny części wspólnych, nieuwzględnienia nakładów wykonanych na działce oraz przyjęcie w wycenie złych nieruchomości porównawczych. Biegła oraz komornik do dzisiaj nie odpowiedzieli na zadane ponad 2 miesiące temu pytania, wykluczając się tym samym z obrony operatu i opisu i oszacowania nieruchomości. Być może nieprzypadkowo.

 

Więcej na ten temat:

 

W Szklarskiej Porębie załamał się rynek nieruchomości? Komornik Wierzbicki uważa operat szacunkowy za poprawny

 

Komornik Wierzbicki i biegła Siofer mają problem z odpowiedzią na pytania?

 

Wciąż liczymy na to, że pani prezes Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze otworzą się nasze strony

 

Natomiast po raz drugi wyjaśnienia przesłała sędzia Agnieszka Kałużna-Rudowicz, prezes jeleniogórskiego sądu. Zapewniła, że zarzuty podniesione w skargach będą przedmiotem badania i oceny przez sąd. Dodała, że w skardze na opis i oszacowanie podniesiono jedynie zarzuty związane ze sposobem ustalenia podstawy wyceny i przyjętymi w operacie szacunkowym nieruchomościami podobnymi, stanowiącymi podstawę wyceny. Nie podnoszono zarzutu sprzeczności protokołu opisu i oszacowania z art. 948 par. 2 kpc, braku wyceny działki, części wspólnych i garażu.

 

Komentarz

Cieszy, że sprawa wyceny będzie zbadana przez sąd. Gdyż są nie tylko stare skargi, ale również nowe, poparte dowodami. Jest więc szansa, że wszelkie wątpliwości zostaną wyjaśnione. Tym bardziej że czytelniczka powiadomiła prokuraturę o możliwości działania na szkodę jej prywatnego interesu. Wraz z zawiadomieniem wniosła o zlecenie oceny prawidłowości sporządzenia operatu szacunkowego wykonanego przez biegłą - przez organizację zawodową rzeczoznawców majątkowych (art. 157 Ustawy o gospodarce nieruchomościami).

Cdn.

 

 

 

JW

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY