MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  niedziela 21 lipca 2019r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

black hole 2942914 340Na stronie firmy windykacyjnej GetBack został zamieszczony list otwarty do obligatariuszy. Poniżej jego wybrane fragmenty 

 

Udało nam się też solidnie przeanalizować kondycję finansową i operacyjną spółki.


W zeszłym tygodniu zaprezentowaliśmy wstępne wyniki za pierwsze półrocze tego roku. Rzeczywisty miesięczny poziom odzysków od początku tego roku nie przekraczał 27mln PLN miesięcznie. Taki wynik potwierdza nasze przypuszczenia, że GetBack nigdy nie był wysoce efektywną firmą windykacyjną. Jej wizerunek i pozycja rynkowa wynikała raczej z kreatywnej księgowości i inwestycji w promocje, a nie z rzeczywistej wartości operacyjnej.

 

Tak jak od początku deklarowaliśmy, chcemy wrócić do podstawowej działalności spółki i znacząco zwiększyć poziom odzysków. Nie uda się tego jednak osiągnąć bez nowej strategii spółki. Dlatego ostatnie tygodnie wykorzystaliśmy na to, żeby opracować strategię działań GetBack na najbliższe lata. Zakłada ona realizację 60 inicjatyw w 10 obszarach, między innymi: operacje, zarządzanie danymi, IT, MIS, TFI i Banki, compliance i komunikacja.

 

Wszystkie te działania dały nam możliwość złożenia dziś lepszej od przedstawionej w sierpniu propozycji układowej.

Zakłada ona możliwość zaspokojenia obligatariuszy w wysokości 38% w ciągu 8 lat. Poprawa propozycji w stosunku do układu przedstawionego w sierpniu wynika z potencjalnych przychodów z procesów cywilnych jakie zamierzamy prowadzić w celu odzyskania części środków, uwzględnienia redukcji zadłużenia przez część wierzycieli zabezpieczonych, od których do dziś uzyskaliśmy deklarację redukcji, a także z lepszych szacunków dotyczących możliwości windykacyjnych spółki.

Nasza propozycja zakłada dojście do 40 mln PLN odzysków na jesieni 2019. To prawie dwa razy więcej niż dziś. Poziom taki chcemy osiągnąć bez istotnego, trwałego wzrostu wydatków. Warunkiem realizacji takiego poziomu jest jednak wdrożenie przedstawionej przez nas nowej strategii dla GetBack na lata 2019 - 2020.

 

Zdajemy sobie sprawę, że to wciąż za mało. Wiemy, że jeśli ktoś kto zainwestował w spółkę swoje oszczędności to oczekiwał raczej zysków, a nie strat. Dziś musicie się Państwo zmierzyć z perspektywą straty i to znacznej części tego, co zainwestowaliście.

 

Mamy nadzieję, że Państwa złość i rozżalenie nie wpłyną na racjonalną ocenę sytuacji. Nie jest łatwo pogodzić się z myślą, że poprzedni Zarząd wywiódł Was w pole. Ciężko spokojnie przyjąć informację, że spółka, w którą zainwestowaliście, w rzeczywistości nigdy nie miała takiej zdolności operacyjnej o jakiej mówiły jej władze. GetBack był sztucznie pompowaną spółką, która ani nie miała tak silnej pozycji na rynku o jakiej pisały media, ani nie była zarządzana w sposób, który dawałby nam teraz możliwość szybkiego powrotu na ścieżkę wzrostu.

To co możemy dziś zrobić, to ciężko pracować i wykorzystywać dany nam czas no to, żeby sukcesywnie poprawiać warunki układu.

 

 

 

LS

GetBack

 

 

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY