MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  czwartek 21 marca 2019r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

heart 678954 340INTERWENCJA

Nie doszło w dniu wczorajszym do licytacji nieruchomości czytelników. Postanowieniem z dnia 28 lipca komornik sądowy Tomasz Wojciechowski uwzględnił wniosek o dodatkowy opis i oszacowanie nieruchomości i zniósł termin licytacji

 

Tym samym postanowieniem powołał tego samego biegłego sądowego, który wycenił nieruchomość w 2013r. Jest to dość zaskakująca decyzja w kontekście zarzutów stawianych przez czytelników temu biegłemu. W toczącym się śledztwie jest też wniosek o sprawdzenie przez stowarzyszenie rzeczoznawców majątkowych poprawności wykonanych operatów.

 

Przypomnienie

Komornik chciał zlicytować w dniu 31 lipca gospodarstwo rolne położone w powiecie jędrzejowskim. W skład gospodarstwa wchodzą liczne budynki (w tym dwa mieszkalne) oraz działki o różnym przeznaczeniu.

Operat szacunkowy tych nieruchomości był sporządzony na początku 2013 roku, głównie w oparciu o ceny z 2011 roku. Pod koniec 2013r. został ustalony plan zagospodarowania przestrzennego dla gminy, w której położone są licytowane grunty i zabudowania. Część działek ma obecnie przeznaczenie pod zabudowę.

 

Kiedy nieruchomości były wyceniane przez biegłego, nie było obowiązującego planu zagospodarowania przestrzennego. Mieliśmy więc w tej sprawie nie tylko upływ czasu, ale i zmianę przeznaczenia gospodarczego nieruchomości.

 

To może być większy skandal z wyceną nieruchomości niż w Leżajsku. Ciąg dalszy sprawy jędrzejowskiej

 

To może być większy skandal z wyceną nieruchomości niż w Leżajsku. Ciąg dalszy sprawy jędrzejowskiej (2)

 

 

 

JW

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY