MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  czwartek 23 maja 2019r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

spherical ball joint 113240 340INTERWENCJA

Czytelnik otrzymał od komornika sądowego Marcina Kurkowskiego z Poznania wezwanie do opróżnienia lokalu (domu wielorodzinnego). Komornik dał czytelnikowi 14 dni na przeprowadzkę do Złotego Stoku, do lokalu położonego przy jednej z głównych ulic miasteczka. Komornik wskazał więc lokal tymczasowy podany mu przez pełnomocnika wierzyciela. Wierzycielem jest Getin Noble Bank SA (to on chce eksmisji), a pełnomocnikiem banku wrocławska spółka z o.o. Masta

 

Jeśli czytelnik dobrowolnie się nie wyprowadzi, to w dniu 5 lipca komornik przeprowadzi eksmisję.

 

Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie pewne zaskakujące fakty. Pierwszy to taki, że czytelnik otrzymał wezwanie komornika do opróżnienia lokalu listem zwykłym. Drugi, że pod wskazanym adresem w Złotym Stoku znajduje się hotel. Rozmawiałem dzisiaj z właścicielką hotelu. Nic nie wie o jakiejś eksmisji. Co więcej, w lipcu cały hotel jest wynajęty dla grupy sportowej.

 

I trzeci dotyczący samej spółki Masta. Na stronie: Gazeta.JawnyLublin.pl - jest artykuł o sposobie działania spółki.

 

Czytam w nim:

"Lubelska Akcja Lokatorska, broniąca praw lokatorów przed eksmisją, zaczęła szukać informacji o spółce. „Chcieliśmy się dowiedzieć czy spółka rzetelnie wykonuje swoje obowiązki, zapewniając lokatorom ochronę ich praw” mówi jedna z członkiń LAL. Okazuje się, że kilka lat wcześniej spółka o podobnej nazwie, w zarządzie której był prezes Masta sp. z o.o., Maciej Stalinger, nie zapewniła pomieszczeń tymczasowych eksmitowanym lokatorom z warszawskiej Woli. Sprawa była przedmiotem interpelacji poselskiej i zainteresowania prokuratury.

Lubelska Akcja Lokatorska obawiała się ponownego finału w Lublinie. Dotarła do osób, które miały być eksmitowane. Podały one adresy hoteli robotniczych, do jakich miały zostać przeniesione. Okazało się, że rezerwacje zrobiła inna spółka, podając fałszywe adresy e – mail. Rezerwacje obowiązywały tylko na dwa tygodnie, podczas gdy zgodnie z umową miał to być co najmniej miesiąc. O eksmisjach kierownictwo hoteli nic nie wiedziało. Dowiedziawszy się o prawdziwej przyczynie rezerwacji hotel anulował rezerwacje. Ze względu na niezapewnienie pomieszczeń tymczasowych Lubelska Akcja Lokatorska zablokowała pierwsze eksmisje. Przy okazji wyszło na jaw, że gmina zapłaciła m.in. za eksmisję osoby, która od kilku lat nie żyła".

 

Więcej:

Kim jest spółka od eksmisji?

 

Czytelnik poprosił redakcję o wyjaśnienie następujących kwestii:

- czy komornik tak ważne wezwanie może wysłać listem zwykłym?

- dlaczego w piśmie komornika jest wskazany adres hotelu jako miejsca przekwaterowania, a właścicielka hotelu nic o tym nie wie?

- czy komornik zna metody działania spółki Masta?

- czy komornik sprawdził osobiście pomieszczenie tymczasowe, czy spełnia wymogi przewidziane prawem?

 

Sprawą się zajmę.

 

 

 

JW

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY