MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  sobota 23 marca 2019r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

question mark 96288 340INTERWENCJA

Komornik sądowy Remigiusz Wierzbicki z Jeleniej Góry prowadzi egzekucję z majątku Moniki R. Między innymi jest to egzekucja z mieszkania znajdującego się w budynku położonym w centrum Szklarskiej Poręby

 

Mieszkanie o pow. ponad 90 m2 znajduje się na parterze budynku wielorodzinnego. Mieszkanie ma założoną księgę wieczystą, przynależy do niego garaż i piwnica (prawie 30m2), a także udział (ponad 50%) w działce oraz w częściach wspólnych budynku.

 

Biegła Monika Siofer z Jeleniej Góry wyceniła to mieszkanie w czerwcu 2016 roku na kwotę 172.000 zł. Czytelniczka nie zgodziła się z tą wyceną i złożyła do sądu skargę. Podniosła w niej, że trzy lata wcześniej inny biegły, powołany przez komornika, wycenił to mieszkanie na 364.500 zł. Uważa, że taki spadek wartości nieruchomości jest tylko na papierze. W rzeczywistości ceny nieruchomości w Szklarskiej Porębie mają się dobrze.

 

Poniekąd potwierdziła to sama biegła, która analizując rynek nieruchomości w Szklarskiej Porębie, na stronie 17 operatu szacunkowego napisała: Parametry tego rynku: popyt i podaż są dość stabilne, uwarunkowane niewielką liczbą nieruchomości na rynku oraz siłą nabywczą ludności.

 

Skąd więc tak niska cena za moje mieszkanie - pyta czytelniczka i chce, by redakcja zbadała sprawę.

 

Trzeba dodać, że pani Monika spóźniła się ze skargą na opis i oszacowanie nieruchomości i sąd odrzucił ją jako spóźnioną (przy czym sąd nie znalazł podstaw do czynności nadzoru judykacyjnego w trybie art. 759 par. 2 kpc). W dniu 1 lutego br. komornik sprzedał na licytacji mieszkanie. Sąd nie udzielił jednak przybicia ze względu na złożone skargi.

 

W piśmie z dnia 3 stycznia 2017r. do jednego z wierzycieli komornik stwierdził, że operat szacunkowy wykonany jest prawidłowo.

 

Sprawą zajmiemy się.

 

 

 

JW

 

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY