MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  niedziela 5 lipca 2020r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

apple 3924982 1280INTERWENCJA

Komornik sądowy Joanna Sawicka-Iwaniuk z Krasnegostawu prowadzi egzekucję z komercyjnej nieruchomości pana Jerzego (budynek handlowo-biurowy w centrum miasta). Egzekucja jest na etapie opisu i oszacowania. Na czas wyceny i skargi na opis i oszacowanie, sąd w Krasnymstawie odjął czytelnikowi zarząd i ustanowił zarządcę, który mieszka daleko od Krasnegostawu (ponad 47 km)

 

Po wszczęciu egzekucji okazało się, że budynek nie został oddany do użytku, że wymaga ponownego zgłoszenia. Zarządca wypowiedział wszystkim najemcom umowy najmu. Niewątpliwie, pozbawił się w ten sposób sam środków, nie może realizować skutecznie zarządu, gdyż koszty miesięczne związane z utrzymaniem obiektu i podatkami są spore. Duże są także nakłady związane z dokumentacją budowlaną. Wszystkie te koszty ponosi pan Jerzy.

 

Czytelnik uważa, że stało się tak celowo. Jest przekonany, że jeden z banków chce doprowadzić obiekt do ruiny i później do jego sprzedaży po zaniżonej wycenie. Uważa także, że cała sytuacja jest niezgodna z art. 913 kpc § 3: Sąd oddali wniosek o ustanowienie innego zarządcy, jeżeli sprawowanie zarządu wymaga kosztów, na których pokrycie nie wystarczają na razie dochody bieżące, a wnioskodawca nie złoży w ciągu tygodnia kwoty wyznaczonej przez sąd.

 

Czytelnik pisał do sądu w Krasnymstawie wnioski o oddanie mu zarządu nad budynkiem, gdyż to on opłaca wszystko i dba o niego. Sąd oddalił jego wnioski.

Sprawę postaram się wyjaśnić.

 

 

 

JW

foto: Pixabay

 

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY