MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  wtorek 6 czerwca 2023r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

Janusz Kozakiewicz od niemal 12 lat spłaca 19 tys. zł pożyczki wziętej w jednej z kas SKOK-u. Choć komornik pobrał mu z emerytury już ponad 61 tys. zł, to kwota zadłużenia nawet nie drgnęła! Wszystkie pieniądze idą bowiem na spłatę odsetek. Emeryt tonie w długu, którego nie zaciągał. Był tylko poręczycielem pożyczki, której nie spłaca jego kolega - Krzysztof G.

 

- To było 19 114 zł, pożyczka z 2004 roku – opowiada Janusz Kozakiewicz.
W marcu tego roku mężczyzna dostał od komornika kolejne pismo. Wynika z niego, że po niemal 12 latach spłaty zadłużenia kwota pożyczki nie zmniejszyła się ani o złotówkę.

- Komornik ściągnął z mojej emerytury już około 61 tys. zł, a kwota pożyczki dalej wynosi 19 114 zł. Gdzie te pieniądze poszły? Dlaczego nie na spłatę tego kredytu? Nikt mi tego nie wytłumaczył – mówi dłużnik.
Całość zadłużenia obciąża pana Janusza, bo główny dłużnik - Krzysztof G. - nie spłaca pożyczki.

 

- Komornik w ogóle panem Krzysztofem się nie interesuje. Założyłem panu Krzysztofowi sprawę o te pierwsze 38 tys. zł, które już spłaciłem - twierdzi pan Janusz.

 

- Sąd w Gdańsku przyjął roszczenie w trybie upominawczym i uznał je za uzasadnione. Następnie na wniosek powoda został wydany europejski tytuł wykonawczy – informuje Rafał Terlecki z Sądu Okręgowego w Gdańsku.

 

 

 

Źródło i więcej:

http://www.interwencja.polsat.pl/Interwencja__Oficjalna_Strona_Internetowa_Programu_INTERWENCJA,5781/Archiwum,5794/News,6271/index.html#1524429

 

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY