MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  środa 6 lipca 2022r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

Wymagania stawiane członkom palestry dotyczą również ich zachowania w życiu osobistym. Reguły etyki i przyzwoitości muszą być respektowane, choćby problematyczny czyn nie miał żadnego związku z wykonywaniem zawodu

 

Stan faktyczny

Przed sądem rejonowym toczyło się postępowanie karne z oskarżenia prywatnego przeciwko adwokatowi P.N. Sprawa dotyczyła konfliktu z byłą żoną o kontakty z ich małoletnią córką. P.N. po raz pierwszy został wezwany do stawiennictwa na rozprawę pojednawczą, zwrócił się jednak o jej odroczenie. Wskazał na kolizję terminu rozprawy z jego obowiązkami zawodowymi.

Wyznaczono kolejną datę. Adwokat ponownie zwrócił się o jej zmianę, powołując się na te same argumenty. Sąd stracił w końcu cierpliwość i nakazał doprowadzić adwokata na wyznaczony kolejny termin. To jednak również nie poskutkowało, policja bowiem nie zastała go w domu.

Sąd podjął kolejną próbę ściągnięcia P.N. na rozprawę, wysyłając wezwanie zarówno na adres domowy, jak i kancelaryjny. Adwokat tym razem oświadczył, iż stawi się w wyznaczonym terminie. Wniósł też o uchylenie nakazu doprowadzenia. Sąd przychylił się do jego prośby.

 

 

 

Źródło i więcej:

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1025033,standardy-obowiazuja-adwokatow-i-w-zyciu-prywatnym.html

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY