MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  sobota 1 kwietnia 2023r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

Łapówki na 480 tys. zł i 11 osób podejrzanych w śledztwie CBA m.in. przeciwko inspektorowi nadzoru z Tauron Ciepło Sp. z o.o. Dziś agenci CBA z Katowic zatrzymali kolejne 3 osoby

 

Funkcjonariusze katowickiej Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali trzech biznesmenów z terenu Katowic, Dąbrowy Górniczej i Pszczyny podejrzanych o wręczanie korzyści majątkowej pracownikowi spółki Tauron Ciepło Sp. z o.o. (osobie pełniącej funkcję publiczną) odpowiedzialnemu za nadzór nad remontami, inwestycjami i odbiory tych prac wykonywanych przez firmy zewnętrzne. Mężczyźni usłyszą w prokuraturze zarzuty łapownictwa.

 

W sumie to już 11 podejrzanych w śledztwie prowadzonym przez Delegaturę CBA w Katowicach, nadzorowanym przez Wydział V Śledczy Prokuratury Okręgowej w Katowicach.

Już wcześniej agenci CBA zatrzymali na gorącym uczynku przyjęcia korzyści majątkowej Bożenę K. - inspektora nadzoru Tauron Ciepło Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach (która później została zwolniona z pracy). Wręczającym 74,5 tys. zł okazał się jeden z biznesmenów, wykonujący zlecenia na rzecz spółki. Wszczęto śledztwo, podejrzewając, że podobnych przypadków może być więcej. Do dziś Bożena K. usłyszała 37 zarzutów popełnienia przestępstw łapownictwa. Wg ustaleń śledczych łącznie od przedsiębiorców wzięła ponad 480 tys. zł.

 

 

 

MS

CBA

 

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY