MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  wtorek 6 czerwca 2023r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

W 2013 r. szef Agencji Wywiadu gen. Maciej Hunia wydał polecenie likwidacji działań polskich szpiegów na terenie dawnego Związku Sowieckiego

 

W 2013 r. Agencja Wywiadu wycofała się z działalności na terenie dawnego Związku Sowieckiego. – Hunia (były szef AW – red.) zakazał działalności na wschodzie. W 2012 r. było jeszcze normalnie, ale w 2013 r. sytuacja nabrała złego przyspieszenia. Prowadzimy „działalność biznesową” i nagle rezygnujemy z wartościowych kontaktów i działamy pasywnie. Eksport i import szlag trafił – mówi nam oficer AW.

 

Formalnym powodem zaprzestania działalności miała być agresywna działalność kontrwywiadu Rosji. To był jednak tylko pretekst. Polski wywiad swoją siłę zawdzięcza właśnie pracy z ludźmi (tzw. wywiadowi osobowemu). Dzięki temu mieliśmy informacje, które miały duże znaczenie dla Amerykanów, korzystających głównie z wywiadu technicznego. Jak ustaliliśmy, w Agencji Wywiadu prowadzonych jest szereg procedur dotyczących działań kierownictwa AW za rządów PO–PSL, na których skorzystali Rosjanie. Jedna z procedur dotyczy opisanego przez „Warszawską Gazetę” w 2013 r. usunięcia 70 kart z teczki operacyjnej Tomasza Turowskiego, dyplomaty, który w przeszłości był „nielegałem” Służby Bezpieczeństwa w Watykanie (udawał duchownego), jednego z organizatorów smoleńskiej wizyty Lecha Kaczyńskiego.

 

 

 

Źródło i więcej:

https://gf24.pl/wydarzenia/kraj/item/812-agencja-bez-wywiadu

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY