MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  wtorek 16 sierpnia 2022r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

Prokuratura Okręgowa w Katowicach skierowała do Sądu Okręgowego w Katowicach akt oskarżenia przeciwko członkom zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się, w okresie od czerwca 2015 roku do lutego 2017 roku na terenie Katowic i innych miast, popełnianiem przestępstw

 

 

Aktem oskarżenia objęto 13 osób. Wśród oskarżonych jest mężczyzna, który odpowie za kierowanie tą zorganizowaną grupą przestępczą. Członkom tej grupy prokurator zarzuca m.in.: oszustwa, wymuszenia rozbójnicze, czerpanie korzyści z uprawiania prostytucji przez inne osoby.

 

Pokrzywdzonymi w sprawie są między innymi właściciele salonów gier, lokali gastronomicznych i sklepów, wobec których oskarżeni używali gróźb karalnych i przemocy, w celu zmuszenia ich do zapłaty ,,haraczu’’, w zamian za dalsze umożliwienie prowadzenia działalności gospodarczej. Oskarżeni grozili także innym przedsiębiorcom, w celu zmuszenia ich do zaprzestania działalności gospodarczej

 

Fikcyjne wygrane, przemoc i kradzieże

Z ustaleń śledztwa wynika, że członkowie tej zorganizowanej grupy przestępczej, przy użyciu urządzeń ingerujących w działanie maszyn do gry, usiłowali doprowadzić lub też doprowadzali właścicieli salonów gier do wypłaty rzekomych wygranych. W niektórych przypadkach oskarżeni używali wobec właścicieli salonów gier przemocy. Dokonywali również kradzieży automatów do gier, a następnie żądali pieniędzy w zamian za ich zwrot.

 

W toku śledztwa u jednego z oskarżonych zabezpieczono 14 granatów pozoracyjnych. Mężczyzna oskarżony został między innymi o posiadanie bez wymaganego zezwolenia substancji i przyrządów wybuchowych.

 

Oskarżeni nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów, część z nich złożyła w śledztwie wyjaśnienia.

Obecnie 10 oskarżonych w tej sprawie pozostaje tymczasowo aresztowanych. Wobec pozostałych osób prokurator zastosował dozór policji i poręczenia majątkowego.

 

Oskarżonym grozi kara pozbawienia wolności do lat 15.

 

 

 

Prokuratura Krajowa

 

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY