MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  niedziela 28 maja 2023r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

Rośnie liczba mieszkańców regionu, którzy uchylają się od płacenia alimentów. Mamy ich już ponad 20 tysięcy, a ich zadłużenie z tego tytułu sięga prawie 700 mln zł! Nasz rekordzista jest winien 341 tys. zł - wynika z najnowszego raportu BIG InfoMonitor

 

Dlaczego ojcowie, bo w większości o nich mowa, nie płacą? Mogą? Niestety, jest na to ciche przyzwolenie społeczne.

 

Robert Damski, komornik przy Sądzie Rejonowym w Lipnie, twierdzi, że dłużników alimentacyjnych chętnie wspiera rodzina.

 

Piotruś Pan, Smerf Ciamajda i Lisek Chytrusek

Damski stworzył nawet swego rodzaju typologię takich osób. Opowiada: - Pierwszy to "Piotruś Pan", który ewidentnie nie dojrzał do tego, by zostać ojcem.

 

Nawet takiego w wieku 40 lat, często przyprowadza do kancelarii jego matka i tłumaczy, że "to na pewno nie jego dziecko", że "to zła kobieta była", a w ogóle, to czego właściwie chcę od jej synka. Drugi typ to "Smerf Ciamajda".

Traktuje kancelarię komorniczą jak biuro pośrednictwa zatrudnienia. Mówi, że on chętnie by zapłacił alimenty, gdybym tylko mu załatwił dobrą pracę. Trzeci to Lisek Chytrusek, czyli mówiąc wprost cwaniak, a raczej drobny cwaniaczek.

 

Ten typ budzi moją szczególną niechęć. Do tej grupy zaliczam ludzi, którzy kombinują, jak ukryć majątek, jak poprzepisywać wszystko, co się da, by "nie zapłacić byłej", i "nie dać się traktować jak bankomat". Gdy ma nową rodzinę, czasem słyszę, że nie będzie utrzymywać "byłej żony" i... "byłych dzieci".

 

 

Źródło i więcej:

http://www.pomorska.pl/strefa-biznesu/wiadomosci/z-regionu/a/alimenciarze-kombinuja-zeby-nie-placic-na-dzieci-jak-przyklady,10459558/

 

 

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY