MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  środa 6 lipca 2022r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

W dniu dzisiejszym na wniosek prokuratora ze Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach Sąd Rejonowy Katowice – Wschód w Katowicach do dnia 19 września 2016 roku przedłużył stosowanie tymczasowego aresztowania wobec podejrzanej Anny H. byłej Prokurator Apelacyjnej w Rzeszowie

 

Podejrzanej Annie H. zarzuca się popełnienie czterech przestępstw. Dotyczą one m.in. przyjęcia od przedsiębiorcy z Leżajska korzyści majątkowych w kwocie ponad 170 tysięcy złotych, w tym w postaci drogiego alkoholu i usług budowlanych, w związku z pełnieniem funkcji publicznej oraz w zamian za podjęcie się załatwienia spraw w instytucjach państwowych, przekroczenia uprawnień na szkodę interesu publicznego i prywatnego, a także przedłożenia w instytucji dysponującej środkami publicznymi poświadczającego nieprawdę dokumentu w celu uzyskania pożyczki (z art. 297 par. 1 kk, art. 228 par. 1 kk i art. 230 par. 1 kk w zw. z art. 11 par. 2 kk i art. 12 kk, art. 231 par. 1 kk i art. 266 par. 2 kk w zw. z art. 11 par. 2 kk).

 

Według ustaleń Prokuratury podejrzana dopuściła się zarzucanych jej przestępstw w okresie od kwietnia 2009 roku do lipca 2014 roku.

 

Anna H. na Prokuratora Apelacyjnego w Rzeszowie zostały powołana w dniu 14 grudnia 2007 roku. Natomiast w dniu 17 czerwca 2016 roku została prawomocnie wydalona z zawodu prokuratorskiego.

 

 

 

Informacja prasowa: PK

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY