MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  czwartek 18 sierpnia 2022r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości internetowej Komendy Wojewódzkiej w Szczecinie prowadzili czynności wymierzone w pirackie telewizje internetowe. Ich ustalenia doprowadziły do zatrzymania młodego mężczyzny, który jak ustalili funkcjonariusze stworzył od podstaw dwa serwisy strumieniujące odpłatnie treści chronione prawem

 

Podczas przeszukania mieszkania 28-latka, które było wykonywane na podstawie postanowienia prokuratorskiego, policjanci zabezpieczyli komputery i dokumenty potwierdzające jego działalność przestępczą. Ponadto mundurowi ujawnili na jednym z nośników danych 5 GB materiałów zawierających treści pedofilskie.

Szczecinianin był już wcześniej karany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. Mężczyzna usłyszał zarzuty z Ustawy o Prawie Autorskim oraz zarzuty związane z rozpowszechnianiem i udostępnianiem treści o charakterze pedofilskim. 28-latek przyznał się jedynie do strumieniowania treści chronionych prawem i złożył stosowne wyjaśniania.

 

Straty spowodowane przez zatrzymanego szacuje się na kwotę nawet kilkuset tysięcy złotych. Sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny. Sprawę nadzoruje Prokuratura w Szczecinie.

 

Za nielegalne tworzenie serwisów oraz posiadanie i rozpowszechnianie treści pedofilskich grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

LS, Policja

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY