MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  niedziela 2 kwietnia 2023r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

Wartość BIK Indeks – Popytu na Kredyty Mieszkaniowe (BIK Indeks – PKM), który informuje o rocznej dynamice wartości wnioskowanych kredytów mieszkaniowych, wyniosła -0,8% we wrześniu 2016 r. Oznacza to, że we wrześniu 2016 r., w przeliczeniu na dzień roboczy, banki i SKOK-i przesłały do BIK zapytania o kredyty mieszkaniowe na kwotę niższą o 0,8% w porównaniu z wrześniem 2015 r. Średnia wartość indeksu od początku 2016 r. jest dodatnia i wynosi +1,4%

 

- Zainteresowanie kredytami mieszkaniowymi we wrześniu br. pod względem wartości złożonych wniosków kredytowych było zbliżone do września ubiegłego roku i jednocześnie wyższe niż w poprzedzających wrzesień miesiącach wakacyjnych. Łącznie o kredyty mieszkaniowe zawnioskowało we wrześniu 31,8 tys. osób. Podsumowując pierwsze 3 kwartały br. klienci zawnioskowali o 1,4% wyższą wartość kredytów mieszkaniowych niż rok wcześniej – mówi Sławomir Grzybek, Dyrektor Departamentu Business Intelligence Biura Informacji Kredytowej.

 

Wartość BIK Indeks – Popytu na Kredyty Konsumpcyjne (BIK Indeks – PKK), który informuje o rocznej dynamice wartości wnioskowanych kredytów konsumpcyjnych, wyniosła -3,9% we wrześniu 2016 r. Oznacza to, że we wrześniu 2016 r., w przeliczeniu na dzień roboczy, banki i SKOK-i przesłały do BIK zapytania o kredyty konsumpcyjne na kwotę niższą o 3,9% w porównaniu z wrześniem 2015 r. Średnia wartość indeksu od początku 2016 r. jest ujemna i wynosi -2,6%.

 

- We wrześniu podobnie jak w miesiącach wakacyjnych klienci złożyli wnioski o niższą wartość kredytów konsumpcyjnych niż w analogicznych miesiącach rok wcześniej. Łącznie w pierwszych 3 kwartałach br. klienci zawnioskowali o 2,6% niższą wartość kredytów, a pod względem liczby złożonych wniosków spadek wyniósł 4,3%. Oznacza to, że kredyty wnioskowane są nadal na nieco wyższe kwoty niż rok wcześniej – dodaje Sławomir Grzybek z BIK.

Aktualne informacje o rynku kredytowym publikowane są na: www.bik.pl/newsletter-kredytowy

 

Metodyka indeksów:
Wskaźnik BIK Indeks – PKK obliczany jest w przeliczeniu na dzień roboczy, po wyłączeniu zapytań kredytowych na kwoty powyżej 200 tys. zł oraz zapytań o tego samego klienta w kolejnych 30 dniach. Kredyty konsumpcyjne to łącznie: kredyty gotówkowe, kredyty ratalne, karty kredytowe oraz limity kredytowe.
Wskaźnik BIK Indeks – PKM obliczany jest w przeliczeniu na dzień roboczy po wyłączeniu zapytań o kredyty mieszkaniowe
na kwoty przekraczające 1 mln zł oraz zapytań o tego samego klienta w kolejnych 90 dniach.
Metodyka BIK indeks – PKK oraz BIK Indeks – PKM została opracowana przez Biuro Informacji Kredytowej we współpracy z Instytutem Rozwoju Gospodarczego SGH. Indeksy są publikowane co miesiąc.

 

 

 

Informacja prasowa: neswrm

 

 

 

 

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY