MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  niedziela 22 maja 2022r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

"Afera PESEL-owa” zachęciła Polaków do założenia kont w Biurze Informacji Kredytowej i aktywowania Alertów BIK. W procesie zakładania konta, BIK prosi o przesłanie skanu dowodu osobistego. GIODO radzi, by nie godzić się na kopiowanie dowodów osobistych i korzystać z innych form weryfikowania tożsamości. Kogo słuchać?

 

W ostatnich dniach media obiegła informacja o możliwym wycieku danych z bazy PESEL. Gdyby dane tam zgromadzone trafiły w niepowołane ręce,mogłyby zostać wykorzystane przez złodziei tożsamości do wyłudzania kredytów w bankach. W wyniku "afery „PESEL-owej” Biuro Informacji Kredytowej postanowiło udostępnić klientom bezpłatnie tzw. Alerty BIK. Są to powiadomienia w formie SMS lub e-mail przesyłane klientowi za każdym razem, gdy ktoś próbuje wnioskować o kredyt na jego dane.

 

Żeby skorzystać z usługi, należy założyć konto na stronie www.bik.pl. Czytelnicy zwrócili nam uwagę, że w procesie zakładania konta online, BIK prosi o przesłanie skanu dwóch stron dowodu osobistego. Pytają, czy jest to zgodne z przepisami prawa i zaleceniami Generalnego Inspektora Danych Osobowych.

 

 

 

Źródło i więcej:

http://www.bankier.pl/wiadomosc/BIK-zbiera-skany-dowodow-osobistych-Co-na-to-GIODO-7476635.html

 

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY