MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  piątek  1 lipca 2022r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

Najbliższe lata pokażą, kto zostanie zwycięzcą bitwy o Polskę: Amerykanie czy Chińczycy. Za tymi pierwszymi przemawia nasze bezpieczeństwo narodowe, za drugimi wielkie inwestycje, które mogłyby rozpędzić polską gospodarkę

 

Trzy tygodnie temu Agencja Mienia Wojskowego (AMW) postanowiła wycofać się z przetargu na działkę w Łodzi, położoną w Specjalnej Strefie Ekonomicznej i posiadającej bocznicę kolejową. Powodem decyzji AMW miały być rzekomo inne plany jej zagospodarowania. Nie wiadomo tylko jakie. Kupnem wspomnianej działki poważnie zainteresowana była polsko-chińska spółka celowa, która planowała wybudowanie na niej terminalu kontenerowego, w którym w przyszłości miały być przeładowywane towary z Chin.

Wartość wspomnianej inwestycji szacowano na 120–200 mln złotych. Rozładowywane w terminalu transporty kolejowe miały przybywać z chińskiego Chengdu i powracać tam załadowane innymi towarami. Chodziło głównie o import do Chin polskiej żywności i płodów rolnych, których dzisiaj Chińczykom najbardziej brakuje.

 

 

 

Źródło i więcej:

http://gf24.pl/wydarzenia/polityka/item/472-bitwa-o-polske

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY