MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  piątek  1 lipca 2022r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

Sieć delikatesów Alma stanęła w obliczu ostatecznego bankructwa. Przyczyn tego jest wiele, ale najważniejszą z nich były metody zarządzania nieprzystające zupełnie do wyzwań, jakie stawia dzisiaj rynek

 

14 października br. władze Almy Market złożyły w Wydziale Gospodarczym Sądu Rejonowego w Krakowie wniosek o ogłoszenie upadłości obejmującej likwidację majątku. Miesiąc wcześniej, 15 września Alma Market złożyła w sądzie wniosek o uruchomienie postępowania naprawczego (sanacyjnego), które stosuje się wobec przedsiębiorców, którzy są zagrożeni niewypłacalnością.

Jego celem jest uchronienie ich przed upadłością i doprowadzenie do układu z wierzycielami. W komunikacie Almy, jaki został podany do publicznej wiadomości, wniosek o ogłoszenie upadłości wytłumaczono prawnym wymogiem, wynikającego z faktu, że postępowanie naprawcze nie zostało otwarte w terminie 30 dni.

 

Alma zaznaczyła również, że nadal podtrzymuje złożony miesiąc temu wniosek o uruchomienie postępowania naprawczego. Krakowski sąd ustanowił nadzorcę sądowego w Almie, który ma pomóc mu w rozpatrzeniu obu złożonych przez firmę wniosków i zadecydowaniu o tym, czy Alma dostanie jeszcze szansę na wyjście z kłopotów, czy też zostanie ostatecznie zlikwidowana, a jej majątek rozdzielony pomiędzy wierzycieli. Do momentu wydania takiej decyzji Alma jest pod ochroną przepisów prawa, albowiem wszystkie działania dotyczące ściągania długów przez jej wierzycieli zostają zawieszone.

 

 

 

Źródło i więcej:

http://gf24.pl/wydarzenia/kraj/item/353-biznes-nie-dla-mazgajow

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY