MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  piątek  24 marca 2023r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

Zamrożona kwota wolna i limity ulg w PIT oraz utrzymanie wyższych stawek VAT w przyszłym roku uderzą Polaków na 6 mld zł - policzyła fundacja CenEA

 

CenEA specjalizuje się w wyliczaniu finansowych skutków zmian w podatkach. Właśnie przebadała pod tym kątem projekt przyszłorocznego budżetu - to, co planuje rząd, czyli utrzymanie status quo, będzie nas słono kosztować.

 

Projekt budżetu na 2017 r. zakłada, że kwota wolna od podatku, limity ulg, limity kosztów uzyskania przychodu w PIT pozostaną na tym samym poziomie co w tym roku. Oznacza to ukrytą podwyżkę podatków. Pensje bowiem rosną, przynajmniej u części podatników, a kwota wolna i inne limity PIT - nie. PiS, gdy jeszcze był w opozycji, takie zamrażanie ostro krytykował. Bez końca mówił o ukrytej pełzającej podwyżce podatków.

 

CenEA policzyła, że zamrożenie kwoty wolnej od podatków i innych limitów PIT w 2017 r. będzie oznaczało spadek dochodów gospodarstw domowych o 2,3 mld zł. Trzeba do tego dołożyć koszty utrzymania w przyszłym roku, a potem także w 2018 r., podwyższonych stawek VAT.

 

 

 

Źródło i więcej:

http://wyborcza.biz/biznes/1,147768,20801642,bolesne-podatki-w-2017-roku-najwiecej-straca-rodziny-z-dziecmi.html

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY