MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  środa 21 kwietnia 2021r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

Były funkcjonariusz Policji z Reszla został prawomocnie skazany na karę łączną 2 lat i 8 miesięcy pozbawienia wolności. Sąd Okręgowy w Olsztynie (29 maja 2017 roku) utrzymał w mocy wyrok skazujący wydany w tej sprawie w grudniu ubiegłego roku przez Sąd Rejonowy w Kętrzynie

 

Oprócz kary pozbawienia wolności skazany policjant zapłaci także 4 tysiące 500 złotych grzywny. Zgodnie z wnioskami prokuratora Sąd orzekł również przepadek uzyskanej korzyści majątkowej w łącznej kwocie 8 tysięcy 200 złotych i obowiązek naprawienia szkody w wysokości 2 tysięcy złotych.

 

Akt oskarżenia przeciwko byłemu funkcjonariuszowi Policji został skierowany do Sądu przez Prokuraturę Okręgową w Olsztynie. Oskarżyła ona policjanta o przyjęcie od dwóch osób korzyści majątkowych w kwotach 5 tysięcy złotych i 10 tysięcy złotych. Doszło do tego w 2010 i 2011 roku. W zamian za pieniądze policjant miał wydać korzystne rozstrzygnięcia dotyczące zatrzymanych praw jazdy. Skazany funkcjonariusz Policji powoływał się przy tym na wpływy w prokuraturze i sądzie.

 

Prokurator z Prokuratury Okręgowej w Olsztynie oskarżył również policjanta o dwa oszustwa, których dopuścił się on w związku z pełnioną funkcją policjanta, a także o przywłaszczenie sprzętu elektronicznego stanowiącego wyposażenia Komisariatu Policji, w którym pracował.

 

 

 

MS

Prokuratura Krajowa

 

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY