MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  wtorek 16 sierpnia 2022r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

Funkcjonariusze CBA z Białegostoku zatrzymali b. prezesa Polskiego Radia – Regionalna Rozgłośnia w Olsztynie, b. członka zarządu i b. członka Rady Nadzorczej tego radia oraz b. prezesa Zarządu Zakładu Budynków Komunalnych I w Olsztynie. Zarzuty o charakterze korupcyjnym

 

W wielowątkowym śledztwie prowadzonym przez Delegaturę Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Białymstoku oraz Podlaski Wydział Zamiejscowy Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej badane są wątki korupcyjnego postępowania osób pełniących funkcje publiczne w instytucjach państwowych i samorządowych m.in. na terenie Olsztyna i okolic.

 

W ramach trwającego śledztwa w dniu dzisiejszym agenci z Delegatury CBA w Białegostoku zatrzymali 4 osoby: byłego prezesa Polskiego Radia – Regionalna Rozgłośnia w Olsztynie (2011- 2016), byłego członka zarządu Polskiego Radia – Regionalna Rozgłośnia w Olsztynie, byłego członka Rady Nadzorczej Radia Olsztyn S.A. oraz byłego prezesa Zarządu Zakładu Budynków Komunalnych I sp. z o.o. w Olsztynie

 

Zatrzymani zostaną przewiezieni do Podlaskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej, celem przedstawienia zarzutów i wykonania z ich udziałem dalszych czynności.

 

Jednocześnie funkcjonariusze CBA zabezpieczają z instytucji i miejsc znajdujących się na terenie Olsztyna i okolic, w tym m.in. z Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie, Urzędu Miasta Olsztyn, dokumentację na potrzeby toczącego się postępowania.

 

Wcześniej w ramach tego samego śledztwa zatrzymano i przedstawiono zarzuty pięciu innym osobom, w tym m.in. Dyrektorowi TVP SA Oddział Terenowy w Olsztynie, Wójtowi Gminy Stawiguda, głównemu specjaliście kontroli państwowej z Delegatury Najwyższej Izby Kontroli w Olsztynie.

 

 

 

 

CBA

 

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY