MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  poniedziałek 8 sierpnia 2022r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

cba ogolnieFunkcjonariusze łódzkiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego dokonali zatrzymania na gorącym uczynku 6 osób podejrzanych o pranie pieniędzy pochodzących z przestępstw

 

Zatrzymania dokonano w trakcie przekazania kwoty 1 mln zł w gotówce, z czego 600 tys. zł miało podlegać zalegalizowaniu środków pochodzących z przestępstw, natomiast reszta kwoty stanowiła korzyść majątkową, w zamian za podjęcie się czynności polegających na praniu pieniędzy.

Była to pierwsza transza, która miała podlegać zalegalizowaniu środków na podstawie umowy na fikcyjne roboty budowlane. Grupa przestępcza miała również zamiar wdrożyć inne długofalowe działania, w ramach których planowano zalegalizować kwotę 50 mln euro.

 

Zatrzymane osoby to przedsiębiorcy działający m.in. w branży deweloperskiej. Po zatrzymaniu oraz wykonaniu szeregu przeszukań i innych czynności procesowych na terenie województwa mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego osoby zatrzymane zostaną przekazane do dyspozycji Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

 

 

 

MS

CBA

foto: CBA

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY