MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  czwartek 1 grudnia 2022r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

W 2016 r. skonsolidowane przychody KGHM zmniejszyły się o 4 proc., a zadłużenie wzrosło o ponad miliard złotych do prawie 8,1 mld złotych – wynika z raportu finansowego spółki. Na reklamy i wydatki reprezentacyjne KGHM wydał 61 milionów złotych, a prezes bryluje w mediach, uspokajając nastroje

 

W ubiegłym tygodniu Grupa KGHM opublikowała raport roczny za rok 2016. Skonsolidowany wynik netto Grupy KGHM to strata na poziomie 4 mld 449 mln złotych. Strata jest niższa niż rok wcześniej (ponad 5 mld złotych), ale zadłużenie KGHM rośnie w zatrważającym tempie. Razem zadłużenie wyniosło 8 mld 98 mln złotych (wzrost z 7 mld 15 mln w 2015 r.). Dług netto Grupy KGHM wyniósł 7 mld 262 mln złotych (wzrost z 6 mld 554 mln złotych w 2015 r.). Wyniki spółki ciągnie w dół miliardowa inwestycja w Chile.

 

– Prawdopodobnie popełniono pewne błędy w zakresie oceny samego złoża. I ponieważ te pierwotne założenia nie zostały zrealizowane, to związane jest z tym wiele konsekwencji. Także pewne ewidentne błędy operacyjne – komentował, cytowany przez RMF, prezes KGHM Radosław Domagalski-Łabędzki.

 

 

 

Źródło i więcej:

http://gf24.pl/wydarzenia/kraj/item/560-dlugi-kghm

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY