MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  niedziela 2 kwietnia 2023r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

Gdański Zarząd Nieruchomości Komunalnych poinformował, że od pierwszego lutego 2017 zmianie ulega stawka godzinowa za wykonywanie czynności w ramach świadczeń rzeczowych wykonywanych przez użytkowników lokali – dłużników

 

Do tej pory stawka godzinowa za wykonywanie prac porządkowych na terenach administrowanych przez Gdański Zarząd Nieruchomości Komunalnych wynosiła 12 zł. Od 1 lutego stawka ta wynosi 13 zł.

 

Zainteresowanie uregulowaniem zaległości w formie świadczenia rzeczowego nie maleje. W roku ubiegłym z takiej formy spłaty zadłużenia skorzystały 253 osoby. A od początku uruchomienia programu (rok 2007) było to 2047 osób, które „odpracowały” zaległości na łączną kwotę 8 528 050 zł – informuje Agnieszka Kukiełczak z GZNK.

 

- Możliwość odpracowania zadłużenia to dla wielu osób skuteczny sposób na pozbycie się zaległości. I to nie tylko własnych, bo zdarzały się sytuacje, w których ktoś po odpracowaniu swojego zadłużenia pracował dalej, pomagając w ten sposób swoim bliskim – mówi Piotr Grzelak, zastępca prezydenta Gdańska. – Co ważne, możliwości pracy jest bardzo wiele – mogą to być drobne prace porządkowe, naprawcze, więc niemal każdy może skorzystać z tego rozwiązania – dodaje prezydent.

 

Według Piotra Grzelaka liczy się przed wszystkim inicjatywa ze strony osoby zadłużonej.

– Mamy do czynienia z trudnymi sytuacjami, z osobami o niskich dochodach, czy wręcz bez pracy. W takich przypadkach nie tylko nie ma szans na spłatę zadłużenia, ale ono wciąż rośnie. W tym kontekście odpracowanie każdej kwoty należałoby uznać za sukces. A osiem i pół miliona to kwota, która naprawdę robi wrażenie – stwierdza Grzelak.

Aby skorzystać z możliwości wykonania świadczenia rzeczowego najemcy powinni zgłaszać się do Biura Obsługi Mieszkańców, właściwego dla miejsca zamieszkania. Tam zostaną ustalone warunki odpracowywania długu. Warto wiedzieć, że można odpracować nie tylko własne zadłużenie, ale również zaległości np. członków dalszej rodziny. Warunkiem wykonania świadczenia jest uiszczanie bieżących zobowiązań.

 

 

 

LS

Informacja prasowa: UM Gdańsk

 

 

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY