MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  piątek  27 maja 2022r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

Projekt ustawy o Sądzie Najwyższym pojawił się zupełnie z zaskoczenia - stwierdził w rozmowie z TVN24 Michał Laskowski, sędzia i rzecznik Sądu Najwyższego. Oświadczył, że Prawo i Sprawiedliwość "w drodze ustaw zmienia konstytucyjny ustrój" państwa. O godzinie 15.30 do projektu oficjalnie odniesie się Sąd Najwyższy

 

- To jest taki rodzaj kumulacji władzy i to jest coś, co zmienia ustrój władzy w Polsce. W drodze ustaw zmienia się konstytucyjny ustrój - powiedział. - Zmierzamy w jakimś kierunku, który nie jest kierunkiem zachodnich demokracji.

Laskowski powiedział, że "dochodzi do kumulacji władzy w rękach ministra sprawiedliwości - prokuratora generalnego". Podkreślił, że to kolejny zabieg tego typu. Projekt PiS "zupełnie z zaskoczenia" Laskowski podkreślił, że projekt ustawy ukazał się na stronie Sejmu w środę około godziny 23 i on sam dowiedział się o jego istnieniu dopiero następnego dnia o godzinie 6.

- Chciałem zwrócić uwagę na sposób procedowania. Pojawia się w nocy, w wakacje, wtedy kiedy jest małe zainteresowanie, zupełnie z zaskoczenia, nie był planowany przecież w porządku obrad Sejmu - powiedział.

 

 

 

Źródło i więcej:

http://www.tvn24.pl/sad-najwyzszy-o-ustawie-zmienia-sie-konstytucyjny-ustroj,756509,s.html

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY