MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  niedziela 2 kwietnia 2023r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

Skarbówka nie chce oddać pieniędzy, które przedsiębiorca omyłkowo wpłacił na konto, które zajęła

 

Przedsiębiorca z Gdańska omyłkowo przelał 200 tys. złotych na konto niewłaściwej firmy. Jak się okazało konto, na które trafiły pieniądze, było zajęte przez komornika i urząd skarbowy, którzy przejęli pieniądze. Teraz nie chcą ich oddać.

 

Jak w lesie

Arkadiusz Ankier prowadzi rodzinne przedsiębiorstwo, która zajmuje się sprzedażą i kupnem aut. Księgową w firmie jest mama pana Arkadiusza – Teresa. Sytuacja miała miejsce w październiku 2016 roku, gdy Ankier zakupił samochód od pewnej firmy.

 

- Transakcja przebiegła dwuetapowo, najpierw została przelana zaliczka, potem zaś reszta kwoty z faktury. Aby ułatwić sobie pracę, księgowa zapisała sobie ten przelew jako szablon płatności. Taką opcję daje praktycznie każdy system bankowy do obsługi konta. Reszta wynikła z pośpiechu – wyjaśnia red. Konrad Bagiński z INNPoland.pl, które badało sprawę. – Pech chciał, że chwilę później kupowaliśmy auto od innej firmy, ale o bardzo podobnej nazwie.

Mamy konto w Deutsche Banku, tam przelewy są księgowane do godziny 15. Tymczasem dosłownie za pięć trzecia zadzwoniła do mnie księgowa, że dostaliśmy przelew z zaliczką od klienta na poczet kupna samochodu. Poprosiłem ją, żeby od razu przelała je firmie, od której kupowaliśmy ten samochód. Zależało nam po prostu na sprawności działania – przedstawiał przebieg wydarzeń portalowi Arkadiusz Ankier. - Było tuż po 15.00, jak zerknęłam na fakturę proforma i zorientowałam się, że to nie ten klient. To nie był przelew szybki, tylko normalny, eliksirowy, który trwa czasami od 4 do 5 godzin – opowiada księgowa w rozmowie z Polsat News.

 

 

 

Źródło i wiecej:

https://gf24.pl/wydarzenia/kraj/item/724-dziki-kraj

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY