MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  czwartek 8 czerwca 2023r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

Komornik w asyście policji siłą usuwają z mieszkania komunalnego w Milanówku jego lokatorkę. Po 40 latach otrzymała eksmisję, choć nie ma żadnego zadłużenia

 

Podczas przeprowadzania nakazu sądowego lokatorka próbuje odebrać sobie życie, co zarejestrowała nasza kamera.

Urzędnicy uznali, że ponieważ czasowo, legalnie pracuje za granicą, musi lokal opuścić.

 

 

 

Źródło i więcej:

https://vod.tvp.pl/video/magazyn-ekspresu-reporterow,24102017,34247290

 

 

Oświadczenie burmistrza Milanówka

 

W związku z emisją reportażu w programie TVP 2 „Magazyn Ekspres Reporterów” w dniu 24 października br., który był poświęcony eksmitowanej mieszkance Milanówka, pragnę zapoznać Państwa z faktami, o których nie wspomniano w ww. programie. W niniejszym oświadczeniu chcę skonfrontować emocjonalny wydźwięk programu z prawdziwymi przyczynami eksmisji, całkowicie pominiętymi przez autorów programu i przez osoby aktywnie wspierające eksmitowaną.

 

Przede wszystkim nie został podany powód eksmisji bohaterki programu. Kobieta została eksmitowana z mieszkania komunalnego przy ul. Krakowskiej, ponieważ nie zamieszkiwała tego lokalu od 1992 r., co jasno wynika z dokumentów oraz zeznań świadków przed Sądem. Sama przed Sądem potwierdziła też, że od ok. 25 lat zamieszkuje na stałe we Włoszech. W programie nie poinformowano również, że Pani Żaneta będzie zabiegała o otrzymanie włoskiej emerytury, co także zeznała przed Sądem, oraz że osiąga znaczne dochody w skali roku, które potwierdza złożony przez nią PIT (złożony wraz z wnioskiem o najem lokalu socjalnego). Program „Magazyn Ekspres Reporterów” przedstawił Panią Żanetę jako osobę bez środków do życia, co mija się z prawdą. Lokal komunalny zaś przysługuje osobie, której maksymalny dochód miesięczny wynosi 1800 zł brutto, a miesięczne wynagrodzenie Pani Żanety znacznie przewyższa tę kwotę.

Dodam jeszcze, że lokal jest w złym stanie i nadaje się wyłącznie do generalnego remontu, jest zaniedbany, zagrzybiony i zawilgocony, podczas gdy w programie telewizyjnym nieprawdziwie podkreślano, że eksmitowana dbała o niego, ponosząc znaczne koszty związane z remontem.

 

Jednocześnie pragnę oświadczyć, że Miasto nie zostawiło bohaterki programu bez pomocy. Wielokrotnie otrzymywała propozycje, zarówno ode mnie, jak i od służb miejskich. Miała możliwość ubiegania się o lokal w zasobach TBS, z której definitywnie nie skorzystała.
Nadal podtrzymuję tę propozycję i gotowa jestem przeznaczyć dla Pani Żanety lokal TBS z pełną wartością partycypacji gminy przy kaucji mieszkaniowej 3 600,00 zł. Czynsz w tym lokalu wyniósłby około 300 zł.

Zainteresowana, obecnie ma podpisany kontrakt w Niemczech i nie przebywała w mieszkaniu komunalnym w Milanówku. Tymczasem na mieszkanie czeka rodzina w dramatycznej sytuacji życiowej.
Dziś Milanówek jest atakowany za to, że przestrzega prawa i dba o interesy wszystkich swoich mieszkańców. Osobom aranżującym program nie chodziło o przedstawienie prawdy, ale o zagranie na Państwa emocjach.

 

Osobiście współczuję bohaterce reportażu, dlatego wyciągnęłam do niej ponownie rękę. Pełniąc obowiązki burmistrza, muszę dbać o ogół mieszkańców oraz o majątek miasta. Mogę pomóc tym, którzy tę pomoc chcą przyjąć, dlatego lokal, który bezprawnie zajmowała Pani Żaneta, otrzyma rodzina, która straciła swój dobytek w pożarze Willi Jolancin.

 

Burmistrz Miasta Milanówka

Wiesława Kwiatkowska

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY