MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  czwartek 8 czerwca 2023r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

Krajowa Rada Komornicza ostrzega o kolejnym sposobie na wyłudzenie pieniędzy. Oszustwo polega na blokowaniu telefonów komórkowych bądź innych urządzeń elektronicznych pod pozorem posiadania, przeglądania lub rozpowszechniania niedozwolonych treści, a następnie żądaniu zapłaty rzekomej grzywny na rzecz Krajowej Rady Komorniczej (Elektronicznego Androidowego Komornika) w celu odblokowania urządzenia

 

W rzeczywistości chodzi o hackerską działalność przestępczą polegającą na infekowaniu urządzeń elektronicznych wirusem, który powoduje blokadę ich działania, a następnie żądanie okupu za odblokowanie.

 

Krajowa Rada Komornicza jest organem samorządu zawodowego komorników sądowych i w żadnym wypadku nie jest uprawniona do ingerencji w urządzenia elektroniczne osób trzecich, ani tym bardziej do żądania od kogokolwiek pod żadnym pozorem zapłaty za rzekome „odblokowanie” urządzeń. Pojęcie Elektronicznego Adroidowego Komornika jest wymyślone i służy wyłącznie wprowadzeniu potencjalnych użytkowników w błąd.

 

 

 

KRK

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY