MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  niedziela 2 kwietnia 2023r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

Najnowszy pomysł Ministerstwa Finansów zamienia obowiązek korzystania z kas fiskalnych na możliwość udostępnienia fiskusowi wglądu do konta bankowego przedsiębiorcy. Mało kto wie, że obecnie obowiązujące przepisy dają urzędom skarbowym pełny wgląd do naszych kont bankowych

 

Szerokim echem odbił się pomysł Ministerstwa Finansów, aby w niektórych przypadkach zrezygnować z obowiązku ewidencji transakcji przy pomocy kas fiskalnych. W zamian za to urzędnicy mają uzyskać wgląd do kont bankowych przedsiębiorców. Wywołało to falę dyskusji i komentarzy.

Jednak nasze konta nie są dla pracowników fiskusa żadną tajemnicą. Od dawna obowiązują przepisy umożliwiające naczelnikom urzędów skarbowych uzyskanie dostępu do historii naszych transakcji zapisanej na wyciągach z kont bankowych.

 

Nowe pomysły nowego ministra

Ministerstwo Finansów pod kierownictwem nowego ministra zapowiedziało przedłużenie możliwości niekorzystania przez niektórych przedsiębiorców z kas fiskalnych. Warunek jest jeden: w zamian za to muszą udzielić zgody, aby bank przekazywał fiskusowi wyciągi bankowe.

Zmiany mają dotyczyć przede wszystkim przedsiębiorców prowadzących sklepy internetowe. W nadchodzącym roku nadal będą mogli korzystać ze zwolnienia z ewidencji obrotu przy pomocy kasy fiskalnej. Oczywiście, jeżeli udostępnią swoją historię transakcji z kont bankowych.

 

 

 

Źródło i więcej:

http://gf24.pl/wydarzenia/kraj/item/329-fiskus-zajrzy-nam-w-konta

 

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY