MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  sobota 24 września 2022r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

Szczecińska Delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego prowadzi wspólnie z Prokuraturą Regionalną w Szczecinie postępowanie dotyczące podejrzenia wręczania oraz przyjmowania korzyści majątkowych w zamian za spowodowanie przyspieszonego i pozytywnego rozpatrzenia wniosków o zezwolenia na pracę cudzoziemców

 

W związku z powziętymi ustaleniami funkcjonariusze CBA zatrzymali dwie kobiety, w tym urzędniczkę Oddziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Delegatury Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Koszalinie oraz przedsiębiorczyni zajmującą się profesjonalnie pomocą w sporządzaniu i składaniu wniosków o legalizację pobytu i zezwoleń na pracę cudzoziemców na terytorium RP. Czynności miały miejsce na terenie Koszalina, Darłowa oraz Domasławic.

 

Jak ustalili śledczy zatrzymana urzędniczka w 2019 roku przyjęła szereg korzyści majątkowych zarówno w formie rzeczowej, jak i pieniężnej, w zamian za przyśpieszone i pozytywne rozpatrzenie wniosków o zezwolenia na pracę i pobyt cudzoziemców.

 

Jednocześnie przeprowadzono przeszukania w miejscach pracy oraz zamieszkania zajmowanych przez zatrzymane i inne osoby mogące mieć związek z przestępczym procederem. Kobiety zostaną doprowadzone do Prokuratury Regionalnej w Szczecinie, gdzie usłyszą zarzuty.

To pierwsze zatrzymania w tej sprawie. Śledztwo jest rozwojowe.

 

 

 

CBA

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY