MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  wtorek 6 czerwca 2023r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

Na polecenie prokuratora Podkarpackiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie 13 maja 2020 roku funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Rzeszowie zatrzymali poszukiwanego od 2018 roku Zbigniewa B. (l. 57) w sprawie dotyczącej wyłudzania podatku VAT. Ostatnie zatrzymania w tej sprawie miały miejsce w grudniu 2019 roku

 

Zatrzymany Zbigniew B. zostanie doprowadzony do Podkarpackiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie gdzie prokurator przedstawi mu zarzuty. Po wykonaniu czynności prokurator podejmie decyzję co do konieczności stosowania środków zapobiegawczych.


Śledztwo prowadzone przez Podkarpacki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie dotyczy w szczególności działania na terenie całego kraju zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się popełnianiem przestępstw polegających na wyłudzeniu podatku VAT poprzez tworzenie fikcyjnej dokumentacji kupna-sprzedaży towarów oraz przestępstw skarbowych przeciwko obowiązkom podatkowym związanych z wystawianiem nierzetelnych faktur VAT w celu obniżenia podatku należnego i spowodowania uszczupleń należności publicznoprawnych wielkiej wartości. Prokurator ustalił, że w okresie działalności grupa mogła wyłudzić około kilkunastu milionów złotych.

Dotychczas zarzuty w sprawie postawiono 35 osobom.

Wobec 28 podejrzanych stosowane są środki zapobiegawcze.

Sprawa ma rozwojowy charakter, prokuratorzy nie wykluczają dalszych zatrzymań.

 

 

 


Prokuratura Krajowa

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY