MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  piątek  26 lutego 2021r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

Walka z patologiami w VAT musi objąć też segment e-commerce - zapowiada w rozmowie z PAP wiceminister finansów Paweł Gruza

 

Resort finansów rozważa - wzorem Wielkiej Brytanii - wprowadzenie w kanale e-commerce podzielonej płatności.PAP: Jaki obraz systemu podatkowego zastał Pan, obejmując urząd w zeszłym roku?

 

Paweł Gruza, wiceminister finansów odpowiedzialny za uszczelnienie systemu podatkowego: Były minister finansów Paweł Szałamacha wykonał kilka pierwszych, ważnych kroków w kierunku uszczelnienia systemu podatkowego po ośmiu latach braku ruchów w tym kierunku.

 

Z jednej strony kontynuujemy te działania, a z drugiej wprowadzamy nowe regulacje. Mają one jeden cel - spowodować, by nasze podatki były sprawiedliwe dla wszystkich, konkurencja nie była zaburzona poprzez nieszczelny system, nie było patologii związanych z wyłudzaniem VAT. Wyłudzenie VAT to kwalifikowane przestępstwo podatkowe, bo jednak czym innym jest niewykazanie dochodu, czy obrotu, albo nawet działalność w szarej strefie, a czym innym wyłudzenie z budżetu pieniędzy przez przestępcę.

 

 

 

Źródło i więcej:

http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1039389,gruza-walka-z-patologiami-w-vat-musi-objac-tez-e-commerce.html

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY