MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  piątek  1 lipca 2022r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

Siedleccy policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, zajmującą się nielegalnym handlem paliwami, wyłudzaniem podatku VAT i „praniem" brudnych pieniędzy. Cztery osoby zajmujące się tym procederem zostały tymczasowo aresztowane. Wstępnie oszacowane straty jakie spowodowali podejrzani to ponad 800 tysięcy złotych

 

Kilka dni temu funkcjonariusze siedleckiej komendy zajmujący się zwalczaniem korupcji i przestępczości gospodarczej wspierani przez policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu, w tym specjalistów z wydziału do walki z cyberprzestępczością oraz pracowników Urzędu Kontroli Skarbowej w Lublinie, jednocześnie weszli do szesnastu miejsc na terenie czterech województw -- mazowieckiego, lubelskiego, podlaskiego i śląskiego.

 

Działania wspierane przez antyterrorystów pozwoliły na zatrzymanie czterech osób podejrzewanych o fikcyjny obrót paliwami płynnymi oraz o handel paliwem z niewiadomego źródła pochodzenia. Zatrzymanym zarzuca się również wyłudzanie podatku VAT i pranie brudnych pieniędzy. Policjanci zabezpieczyli kilkadziesiąt tomów dokumentów, kilkanaście telefonów komórkowych, pieczęcie, komputery oraz znaczne sumy pieniędzy.

 

Zatrzymane osoby w wieku 44, 38 i 52 lat oraz jedna, 30 -letnia kobieta, usłyszały zarzuty uszczuplenia należności skarbu państwa poprzez wyłudzanie podatku VAT, wprowadzania do obrotu gospodarczego paliw niewiadomego pochodzenia oraz prania brudnych pieniędzy.

 

Ze względu na grożące im wysokie kary pozbawienia wolności oraz rozwojowy charakter sprawy na wniosek Prokuratury Okręgowej w Siedlcach, sąd wobec zatrzymanych zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

 

 

 

MS

Informacja prasowa: Policja

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY