MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  wtorek 16 sierpnia 2022r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

Tylko rzut oka na to, co wystawiają w Barcelonie firmy telekomunikacyjne, technologiczne i dostawcy sprzętu, pozwala porzucić wątpliwości. Internet rzeczy jest już za rogiem. Na poważnie zobaczymy go już w swoim życiu w ciągu najbliższych miesięcy

 

Na World Mobile Congress w Barcelonie, czyli chyba najbardziej prestiżowej konferencji telekomunikacyjno-technologicznej na świecie, największymi wydarzeniami są oczywiście debiuty najnowszych modeli smartfonów i tabletów. Swoje nowe flagowce zaprezentowały m.in. Huawei i Sony, ale ja przeczesuję stoiska wystawców głównie pod kątem nowinek finansowych. I trochę w poszukiwaniu wiedzy o tym, jak będzie wyglądało nasze życie za kilka lat.

Wygląda na to, że szumnie zapowiadany przez firmy technologiczne internet rzeczy (w skrócie IoT od Internet of Things) jest tuż-tuż. Najróżniejsze rozwiązania dotyczące inteligentnych domów oraz inteligentnych miast w zasadzie są już gotowe (np. systemy sterowania ruchem samochodowym w skali miasta, określające stopień wypełnienia miejskich koszy na śmieci, systemy wyszukiwania miejsc parkingowych), a najbardziej zaawansowane z nich czekają już tylko na internet nowej generacji 5G, którym świat ma być opleciony w najbliższych latach.

 

 

 

Źródło i więcej:

http://wyborcza.pl/7,155287,21431174,internet-rzeczy-jest-za-rogiem-bedziesz-miec-bota-asystenta.html

 

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY