MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  niedziela 22 maja 2022r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro uważa, że sędzia, która zajmowała się sprawą wiceszefa resortu Patryka Jakiego "dopuściła się rażącego złamania prawa" oraz standardów obowiązujących w państwach demokratycznych i bez zgody parlamentu chciała oceniać zasadność jego wypowiedzi. Sędzia została skrytykowana przez Jakiego na rozprawie w procesie wytoczonym mu przez posła Kropiwnickiego z PO, który według słów obecnego wiceministra prowadził w swoim mieszkaniu agencję towarzyską

 

Minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro ocenił, że Jaki miał prawo do złożenia wniosku o wyłączenie sędzi. Podkreślił, że z relacji, które do niego dotarły, wynika, iż sędzia była stronnicza i ograniczała możliwość wypowiedzi pozwanego, czyli posła Jakiego i jego pełnomocnika.

- Każdy Polak, kiedy znajdzie się w sądzie i uzna, że traktuje się go inaczej niż jego przeciwnika procesowego, ma prawo wystąpić z wnioskiem o wyłączenie sędziego. I poseł Jaki skorzystał z przysługujących mu praw – podkreślił minister. 

 

 

 

Źródło i więcej:

http://www.tvn24.pl/ziobro-o-sprawie-patryka-jakiego,675256,s.html

 

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY