MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  środa 14 kwietnia 2021r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

W Polsce działa 300 japońskich firm, które zatrudniają 40 tys. ludzi i wciąż poszukują nowych pracowników. Na drodze staje im czarny PR, jaki towarzyszy pracy w japońskich przedsiębiorstwach

 

Afera związana z samobójstwem 24-letniej Matsuri Takahashi i podaniem się do dymisji szefa największej japońskiej agencji reklamowej Dentsu wstrząsnęła Japonią i światem. W walkę z pracoholizmem zaangażował się premier Shinzo Abe oraz Japońska Federacja Biznesu, zrzeszająca ok. 1300 firm.

Pracodawcy wiedzą, że tragiczne wydarzenia w samej Japonii są wykorzystywane przez konkurencję, która przestrzega pracowników przed decydowaniem się na pracę w japońskich korporacjach na świecie. A jak naprawdę wygląda praca w japońskich firmach?

 

Zaufanie jest najważniejsze

O tym, że praca w japońskiej firmie będzie dla Europejczyków czymś niezwykłym, dowiadujemy się już na samym początku kariery. Jeszcze kilkanaście lat temu powszechne było składanie podań o pracę w formie odręcznie napisanej aplikacji. Dziś firmy (szczególnie te działające poza granicami kraju) raczej odchodzą od tej formuły, ale wciąż jest ona kultywowana w samej Japonii.

 

 

 

Źródło i więcej:

https://gf24.pl/wydarzenia/kraj/item/629-japonczycy-licza-na-polakow

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY