MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  niedziela 22 maja 2022r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

Rząd PiS nie wie, jak dogadać się z przedsiębiorcami. Na wszelki wypadek obiecuje im „marchewkę” (święty spokój), ale wymachuje również „kijem” (kontrole skarbowe i podwyżki podatków)

 

Rząd PiS ma kłopot z przedsiębiorcami. Nie wie, jaką politykę wobec nich prowadzić. Na wszelki wypadek obiecuje im „marchewkę” (święty spokój), ale wymachuje również „kijem” (kontrole skarbowe i podwyżki podatków). To odbijanie się od skrajności do skrajności nie sprzyja rozwojowi gospodarczemu.

„Nie mamy żadnego planu podwyższenia podatków! Mówię wyłącznie o tym, by obowiązujące podatki po prostu płacono” – zapewniał w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” Jarosław Kaczyński, szef PiS i obecnie najbardziej wpływowy człowiek w Polsce. Ten wywiad miał uspokoić przedsiębiorców, którzy co rusz dostają z okolic rządu i partii władzy sprzeczne sygnały. A to, że podatki podniosą, a to, że jednak nie. Kaczyński miał uspokoić nastroje, ale nie byłby sobą, gdyby nie pogroził palcem. „Nie będzie żadnych represji, choć można sobie wyobrazić podatki od nieczynnego kapitału, ale niczego takiego nie planuję” – zapewnił Kaczyński. Oberwało się też kapitalistom: wyzyskiwaczom i leniom.

 

 

 

Źródło i więcej:

http://gf24.pl/wydarzenia/polityka/item/433-kijem-i-marchewka

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY