MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  piątek  24 marca 2023r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

Kobieta targnęła się na swoje życie podczas eksmisji. Komornik opuściła miejsce zdarzenia i nie udzieliła pomocy. Prokurator nie dopatrzył się naruszenia prawa przez komornik. Śledztwo w sprawie umorzono

 

Do tragedii doszło 5 kwietnia tego roku w Świdnicy. W jednym z mieszkań na osiedlu Młodych przy ul. Kunic pojawiła się komornik. Towarzyszył jej pracownik jej biura, ludzie z firmy transportowej, którzy mieli przewieźć rzeczy lokatorów do lokalu socjalnego, oraz przedstawiciele Miejskiego Zarządu Nieruchomości.

 

Eksmisja dotyczyła lokatorów, którzy od kilku lat nie płacili czynszu i mieli zaległości wobec miasta. Wcześniej – 28 marca – 48-letnia świdniczanka, właścicielka lokalu, obiecała, że do 4 kwietnia się wyprowadzi. – Gdy nie dotrzymała umowy, następnego dnia komornik pojawiła się w jej mieszkaniu – mówi świdnicki prokurator Marek Rusin.

 

Eksmisja miała się rozpocząć o godz. 10. Komornik pukała, ale nikt nie otwierał. Drzwi były zamknięte. Ponieważ pozostawiono w nich klucz, zdecydowała się wejść do lokalu. Była godz. 10.10. – W środku na rurze od kaloryfera wisiała kobieta – mówił w kwietniu, relacjonując wydarzenie, prokurator.

 

 

 

Źródło i więcej:

http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,22789847,kobieta-powiesila-sie-podczas-eksmisji-komornik-nie-udzielila.html

 

 

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY